AKTUALITET / E Premte 8 Mars 2019, 22:10

Aks*dent/ Çmenden gratë për 8 mars, behën cop-copë me makina, policia: Kishin pirë jashtë mase

Festa e 8 marsit nuk ka përfunduar siç duhet, gratë kanë përfituar nga rasti dhe janë bërë tap dhe kjo e fundit sjell edhe të plagosurit e parë përgjatë një aks*dentit.  

Sipas një deklarate të policisë thuhet se janë të përshirë katër gra ku të cilat kanë përplasur makinat e tyre me njëra-tjetrën.  

Deklarata e policisë:  

"Policia thotë se në aksident u përfshi mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin B.D., 56 vjeçe, banues në Libonik dhe një mjet tjetër tip “Benz” me drejtues shtetasin D.M., 25 vjeçe, banues në Pogradec.

"Për pasojë janë dëmtuar shtetaset G.D, rreth 65 vjeçe dhe E.D, rreth 54 vjeçe, banuese në Libonik, pasagjere në mjetin me drejtues shtetasin B.D, të cilat ndodhen në Spitalin e Korçës, jashtë rrezikut për jetën", tha policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes".

Loading...