SHOWBIZZ / E Enjte 14 Mars 2019, 18:06

Monika Kryemadhi merr flakë sapo i përmendën burrin për keq: Rregullo gjuhën, Ilir Meta ka bërë për Shqipërinë!

Monika Kryeamdhi njihet nga të gjithë shpesh herë për sulmet që i ka bëë provizorisht Metës Presidentit të Shqipërisë. Mirëpo cfarë ndodh? 

E ftuar në emisionin e Blendi Fevziut ajo ka qenë përball disa të vërteta që ajo me zotësi dhe elegancë i ka mbuluar ato një nga një duke i devijuar atë, dhe bashkëshortin e saj.  

Ndiqeni si i kthehet ajo gazetarit: 

Fevziu: Ju i mbani mend shumë mirë zgjedhjet e 2001, ishte bashkëshorti tuaj që vendimet e Gjykatës Kushtetuese në mënyrë arbitrare i dhanë gjithë ato mandate. Shërbimi informativ fsute kuti natën në Pallatin e Kongreseve që të numëroheshin të nesërmen.

Kryemadhi: Duhet të rregulloni gjuhën, nuk mund të thoni bashkëshorti juaj, sepse ka qenë kryeministër dhe ish kryetar. Zgjedhjet e 2001 nuk i jepte të drejtën PS-së të zgjidhte presidentin.

Fevziu: Ju e dini shumë mirë sa mandate i ka ndryshuar gjykata Kushtetuese

Kryemadhi: Këtë nuk mund ta them, unë jam dakort se është vendim i Gjykatës Kushtetuese por kemi dy vite pa gjykatë Kushtetuese që t’i japi njërës palë apo opozitës të drejtën.

Loading...