HOROSKOPI / E Hënë 15 Prill 2019, 14:02

'Do nisni jetë të re jashtë vendit', Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

"Lidhjet e Hënes do kenë lidhje me Plutonin dhe Asteroidin Killaro. Lidhjet e Hënes janë monopati qe pershkruajme me përvojat e deri tanishme. Është nje moment ku shpirti kerkon edhe te zhvillohet edhe te marre pervojen e duhur. Por shpesh here verdalliset ne monopate te njohura duke humbur kohe. Asteroidi Killaro tregon trimierine dhe forcen burrerore.

Killaro ndodhet afer me karmen veriore pra na lidh me ngjarjet e se ardhmes ne kundershtim sot me Plutonin qe lidhet me Karmen jugore dhe na terheq si gravitet apo centrifuge drejte se shkuares. Duhet shume force te kapercejme sot drejt se ardhmes pa rene ne erresiren e forces centrifuge te plitonit dhe karmes jugore. Mund te takoni sot njerez dhe pervoja nga e kaluara qe ju perserisin te njejat veshtiresi dhe deshtime apo vuajtje kujdes", njofton Meri.

Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat.

Dashi

Sot perpiquni te jeni te dukshem real te perballeni ne drite dhe jo te futeni ne marredhenie te errta apo bashkepunime te paqarta

Demi

Ndoshta nje person qe ju josh shume apo ju intrigon ndjenjat mund te behet shkas qe te bini pre e nje pasioni qe do ju mbaj lidhur per shume kohe

Binjaket

Behuni me te hapur ndaj mundesive qe t'i fitoni vete gjerat si materiale ashtu edhe shpirterore se sa te beni manipulime per t'i fituar nga te tjeret

Gaforrja

Sot mbani nje mision te rendesishem si nje detyrim karmik per te cliruar veten dhe te tjeret duke mos i lene te futen ne rruge te errta te se shkuares

Luani

Nje rizgjim shpirteror do te thote te kapni afetet tuaja ne zhvillim apo oren tuaj biologjike per te jetuar ashtu sic doni ju ate qe e kishit ftrike deri tani

Virgjeresha 

Nese do zhyteni ne ndjenja hakmarrese sidomos ne dashuri nga nje ndarje kjo do ju kushtoj gjithe te ardhmen pasi do mbeteni aty

Peshorja

Keni nje mundesi te arte sot te beni nje ngjitje ne karriere apo te tregoni vlerat tuaja duke u bere lider dhe duke udhehequr jo vetem veten tuaj por edhe te tjeret

Akrepi

Nje jete e re ju pret nje e ardhme me jashte apo me zhvillime te rendesishme ne nje vend tjeter me te zhvilluar pavaresisht pengesave nga e kaluara qe tentojne te marrin kontrollin

Shigjetari

Mjaft u lodhet duke kerkuar dhe duke pretenduar gjerat qe ju takonin. Sot ka ardhur momenti te shperbleheni dhe te merrni hisen tuaj

Bricjapi

Do jeni nen ndikimin e se shkuares te ngjarjeve apo njerezve qe ju kane ndikuar per shume vite. Perpiquni te beni nje bashkepunim te ri apo nje martese

Ujori

Puna do ju ndryshoj jeten dhe bashke me te edhe perditshmerine e cila do kthehet ne nje te ardhme plot angazhime

Peshqit 

Ju duhet vetem pak durrim pasi jeta juaj do ndryshoj drejtimin karmik nga poshte lart derisa te kuptoni qe dashuria eshte rruga e duhur dhe shperblimi per ju.

Loading...