HOROSKOPI / E Shtunë 11 Maj 2019, 16:04

Horoskopi javor, 13 maj deri 19 maj 2019

Dashi

Dashura: Dashuria këtë javë nuk do të ketë rezultate pozitive, por që nga e premtja ju mund të gjeni marrëveshjen me partnerin që gjatë ditëve të para duket se ka humbur. Nga e premtja ju do të rifitoni miqësinë tuaj dhe do të gjeni besim në të ardhmen. Takime shumë emocionuese për beqarët, por është më mirë të mbash erosin përbrenda për të shmangur problemet.

Puna: Java mund të jetë shumë e lodhshme në punë, kështu që përpiquni të jeni të duruar. Ju pa dyshim do të keni shumë gjëra për të kryer dhe kjo do t’ju bëjë me një stres të madh. Gjatë fundjavës situata do të përmirësohet, veçanërisht pasi ju do të keni liruar veten nga detyra të caktuara dhe prandaj do të jeni në gjendje t’i jepni vetes kohë për t’u çlodhur.

Demi

Dashuria: Marrëdhënia me partnerin gjatë javës mund të pësojë një pengesë dhe të shkaktojë diskutim. Do të ketë një përmirësim të lehtë në mes të javës, rreth të enjtes, kur lidhja me partnerin mund të shkojë përsëri në vend. Miqësi të reja vijnë për beqarët, ju mund të merrni pjesë në njohjen e njerëzve shumë interesantë.

Puna: Këtë javë planetet do t’ju japin ngarkesën që ju duhet për të trajtuar edhe punën më të rëndë dhe më të vështirë për të bërë. Ju do të jeni plot energji dhe do të punoni shumë për të marrë më të mirën nga negociatat dhe partneritetet.

Binjakët

Dashuria: Marrëdhënia juaj në çift vazhdon me qetësi dhe horoskopi nuk parashikon pengesa apo ngjarje të papritura. Megjithatë, përpiquni ti kushtoni më shumë kohë gjysmës tuaj më të mirë nëse keni kuptuar se e keni lënë pas dore atë. Organizoni një fundjavë romantike dhe stimuluese për të zbutur marrëdhënien. Perspektiva të mira për zemrat e vetmuara, të cilët do të jenë në gjendje të takojnë njerëz intrigues të cilët u përgjigjen preferencave të tyre.

Puna: Puna e qëndrueshme ju garanton një fitim të mjaftueshëm dhe ju lejon të përmbushni të gjitha nevojat. Këtë javë do të ketë shumë mundësi për t’u bashkuar me miqtë dhe për të diskutuar çështje të rëndësishme. Ju gjithashtu do të keni shumë mundësi për të marrë një pushim dhe të rrini me të dashurit për t’u argëtuar.

Gaforrja

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë disa probleme për vendasit e shenjës. Në të vërtetë, do të jeni më i shkëputur nga zakonisht me shpirtin binjak dhe kjo mund të çojë në argumente dhe keqkuptime. Prandaj do të jetë më mirë të zvogëlohen emocionet dhe të shmanget shfaqja nervoze. Edhe beqaët do të jenë më të freskët se zakonisht.

Puna: Gjendja do të jetë negative për shkak të problemeve në sferën private dhe mund të ketë efekte katastrofike në atë profesional. Yjet na këshillojnë që të mbetemi të kthjellët dhe të mos e çojmë larg nervozizmin në mënyrë që të mos rrezikojmë marrëdhënien me kolegët.

Luani

Dashuria: Java e dedikuar tërësisht për ndjenjat për ata që janë lindur nën shenjën e Leos. Horoskopi njofton shumë pasion dhe gjërat në dashuri do të shkojnë në rrugën e duhur, si për çiftet e reja ashtu edhe për ata që janë të moshuar. Singles do të jenë në gjendje të kalojnë mbrëmje të mrekullueshme me njerëzit që duan, duke shpresuar se ata gjithashtu do të gjejnë dashuri.

Puna: Nëse në frontin sentimentar gjithçka vazhdon me habi, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për punën. Në fakt, java do të jetë jo-frymëzuese, por puna do të vazhdojë pa shumë probleme, edhe pse do të jetë e vështirë për të arritur disa qëllime. Por kjo nuk ka rëndësi, ajo do të bëhet më mirë në të ardhmen e afërt!

Virgjëresha

Dashuria: Angazhimet e punës do të marrin kohën për t’i kushtuar të dashurit tuaj dhe ju mund të gjeni veten në konflikt me partnerin tuaj për shkak të problemeve në lidhje me menaxhimin e shtëpisë dhe fëmijës. Por asgjë nuk ju frikëson dhe në fundjavë ju do të bëni gjithçka për të gjetur harmoni në çift dhe me të dashurit tuaj. Për beqarët, ditët më të mira për takime do të jenë të martën dhe të mërkurën.

Puna: Ju do të keni shumë punë për të bërë këtë javë dhe do t’ju duhet të punoni shumë për të përfunduar planet tuaja të punës sa më shpejt që të jetë e mundur. Të palodhshëm si gjithmonë, në fund do të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura, sidomos nga ana ekonomike, e cila gjithashtu do të rezervojë fitime të papritura dhe më të larta se sa pritej.

Peshorja

Dashuria: Dashuria nuk ngrihet dhe nëse keni pasur një krizë, do të vazhdoni të keni dyshime për partnerin tuaj. Ditët më të mira do të jenë ato që janë në qendër të javës, por ndryshe stresi do të jetë protagonist dhe nuk do të të braktisë armëpushimin. Për beqarët është në vend të kësaj një kohë me fat, shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe shumë ftesa që do t’ju përreth.

Puna: Problemet e punës këtë javë do të mbivendosen dhe ju do të theksoheni përtej dyshimit të arsyeshëm. Do të ketë shumë projekte që do të mbesin për t’u mbaruar dhe do të bëni çmos për t’i përfunduar të gjitha. Megjithatë, eprorët do të jenë të kuptueshëm.

Akrepi

Dashuria: Gjatë kësaj jave ju nuk do të dëshironi të bisedoni me njerëz për shkak të pakënaqësisë në familje. Mundohuni të rikuperoni dhe të zgjidhni situatën. Marrëveshja me të dashurin tuaj nuk do të jetë në maksimum, por në fundjavë do të ketë momente bashkëpunimi që do të shërojnë çiftet. Do të jetë më mirë për beqarët që të jenë të qetë dhe të relaksuar, me qëllim që të argëtohen.

Puna: Lodhja ka të ngjarë të marrë përsipër dhe të mos bëjë që ju të përfundoni atë që u caktua gjatë javës. Ju jeni të mërzitur nga qëndrimi i një kolegu, do të jetë e preferueshme ta shmangni atë ose ndoshta të përballeni situatën dhe të sqaroni para se të krijoni mosmarrëveshje.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri këtë javë do të ketë surpriza të mira dhe disa nga shenja do të jenë në gjendje të vendosin të martohen. Kushdo që ka një histori nga larg, do të duhet të kuptojë nëse ia vlen të vazhdohet. Beqarët do të kenë shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe të përjetojnë aventura dhe flirte.

Puna: Disa detyra të punës nuk do t’ju lënë asnjë afat, veçanërisht në fillim të javës. Do të jetë më mirë deri të premten, të përqëndroheni të detyrat.

Bricjapi

Dashuria: Fillimi i javës nuk do të jetë shumë i mirw për shkak të disa problemeve familjare. Situata definitivisht do të përmirësohet gjatë fundjavës, kur pasioni do të ngrihet në qiell dhe marrëdhëniet do të ndikohen pozitivisht. Pwr beqarwt do shfaqen nw horizonte takime interesante qw mund ti ndryshojnw tw ardhmen.

Puna: Ju jeni plot energji dhe mund ta ktheni edhe botën me kokë poshtë. Asgjë dhe askush nuk do t’ju ndalojë dhe pavarësisht se ju ndiheni pak të lodhur, do të vazhdoni të jeni të paqëndrueshëm në rrugën tuaj. Gjatë fundjavës ju mund të merrni një pushim që do t’ju kënaq.

Ujori

Dashuria: Ju do të jeni veçanërisht aktiv gjatë javës, në dashuri do të kaloni mbrëmje të paharrueshme me partnerin tuaj. Një bashkëpunim i ri do të bëjë lidhjen më të fortë. Deri në fund të javës, beqarwt do të jenë në gjendje të rishikojnë një të njohur të vjetër, por ju nuk do të jeni në gjendje të flisni së bashku fare.

Puna: Puna është mjaft e qëndrueshme, të ardhurat po rriten dhe ideja për të bërë një investim të rëndësishëm mund të lindë. Por kini kujdes që të mos merrni hapin më të gjatë të këmbës, bëni kujdes.

Peshqit

Dashuria: Java do të jetë e favorshme për dashurinw dhe plot optimizëm për ata që kanë ndërmarrë një marrëdhënie të re. Disa mund të dominohen nga përtacia në shprehjen e ndjenjave të tyre, por në të gjithë do të mbretërojë paqja. Javë e ndritshme për beqarwt, në takime të arritshme interesante dhe shumë fat.

Puna: Ditët do të vazhdojnë në heshtje edhe në punë, por edhe këtu fati do të buzëqeshë, do të flasësh pak dhe do të përfundosh shumë. Mundësi të shkëlqyera për të filluar projekte të reja dhe për t’u përballur me të ardhmen me qetësi më të madhe.

Loading...