AKTUALITET / E Shtunë 11 Maj 2019, 21:09

LIVE! B*mba molotov dhe gaz lotsjellës para Parlamentit! Shpërthime të forta

Ora 21:17 – B*mba molotov nga ana e protestuesve dhe gaz lotsjellës nga ana e policisë. Kjo është ajo që po ndodh përpara ndërtesës së Parlamentit të Shqipërisë. Krahas kësaj, protestuesit po hedhin edhe fishekzjarrë në ajër. Pjesa më e madhe e protestuesve janë zhvendosur nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit. Përpara ndërtesës së Parlamentit ndodhet kreu i PD-së, Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

 

Loading...